Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję

Trener osobisty

Jeszcze do niedawna z jego usług korzystali przede wszystkim celebryci i ludzie „ze świecznika. Teraz trener personalny to fachowiec dostępny niemal w każdym klubie fitness czy kompleksie sportowym. Na portalach ogłoszeniowych roi się od ofert trenerów osobistych, a coraz częściej korzystają z ich usług zwykli zjadacze chleba, którzy czy to ze względu na specjalne wymagania zdrowotne, czy też potrzebę indywidualnego podejścia do tematu aktywności fizycznej, szukają czegoś więcej niż standardowe usługi. Trener personalny to już nie tylko osoba, która rozpisuje plany treningowe czy planuje dietę, ale ktoś, kto buduje relacje z Klientem, pozytywnie go nastawia i motywuje zarówno do treningu jak i zdrowego stylu życia, dba o jego całościowy rozwój fizyczny i psychiczny. Ponadto pomaga w ustalaniu realnych celów treningowych i strategii ich osiągania oraz konsekwentnie pomaga w ich realizacji.

Trener personalny podąża za podopiecznym, elastycznie działa w zależności od tego, co się z nim dzieje, otwierając przed nim kolejne możliwości i wyzwania. Według znawców tematu, trening personalny pod opieką wykwalifikowanego instruktora jest wyjątkowo efektywną formą ćwiczeń fizycznych. Treningi, ich liczba, forma i intensywność są dopasowywane do klienta - w zależności od jego kondycji, potrzeb oraz możliwości. Tak „skrojone na miarę” treningi nie tylko mają przynieść wymierne efekty, ale też utrzymać motywację do regularnych i efektywnych ćwiczeń. Taki trening powinien być maksymalnie bezpieczny, gdyż trener stale nadzoruje, kontroluje i koryguje podopiecznego. Zwykle jest on również wysoce skuteczny, gdyż trener stale dopasowuje rodzaj ćwiczeń i ich intensywność do zmieniającej się kondycji ćwiczącego.

Treningi pod czujnym okiem fachowca polecane są szczególnie osobom, które mają spory problem z wytrwaniem w postanowieniach, potrzebują stałej, zewnętrznej motywacji i bieżącej, bezpośredniej kontroli osiąganych postępów.

Dlaczego warto mieć trenera osobistego?

- Trener osobisty dostosowuje plan treningu do oczekiwań, ale i możliwości zdrowotnych oraz kondycyjnych podopiecznego.

- Trener czuwa nad poprawnością i skutecznością wykonywanych ćwiczeń, a w razie potrzeby koryguje błędy.

- Trener motywuje do wysiłku, dba także o bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń.

- Trener pomaga maksymalnie wykorzystać każdą minutę przeznaczonego na aktywność fizyczną czasu.

- Trening dopasowany jest tak, aby skupiać się na najbardziej oczekiwanych przez klienta efektach, ale także aby pracować nad jego słabymi stronami.

- Trening personalny, jeśli jest połączony z odpowiednią dietą, staje się najszybszą i najbardziej efektywną drogą do wysportowanej, harmonijnej sylwetki, zdrowego i sprawnego ciała.

Komentarze:

Trener osobisty Jeszcze do niedawna z jego usług korzystali przede wszystkim celebryci i ludzie „ze świecznika. Teraz trener personalny to fachowiec dostępny niemal w każdym klubie fitness czy kompleksie sportowym.