Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję

KIJ do KRYKIETA

Kij krykietowy – kij używany przez odbijającego podczas gry w krykieta. Tradycyjnie wykonywany jest z wierzby, najczęściej z gatunku wierzby białej znanej w Anglii jako cricket-bat willow. Kije nacierane są olejem lnianym. Według przepisów krykieta kij (razem z rękojeścią) nie może być dłuższy niż 965 mm (38 cali), a pióro nie może być szersze niż 108 mm (4,25 cala). Kije zazwyczaj ważą pomiędzy 1,1 do 1,4 kg. Większość kijów jest sprzedawana w stanie surowym i przed użyciem muszą zostać knocked in, czyli obite specjalnym drewnianym młotkiem; proces "opukiwania" kija zabiera zazwyczaj od 3 do 6 godzin.
Kategoria:
Sport na zewnątrz
Kolory:
Czarny, Brązowy

Proponowane aktywności

Komentarze:

KIJ do KRYKIETA Kij krykietowy – kij używany przez odbijającego podczas gry w krykieta. Tradycyjnie wykonywany jest z wierzby, najczęściej z gatunku wierzby białej znanej w Anglii jako cricket-bat willow. Kije nacierane są olejem lnianym. Według przepisów krykieta kij (razem z rękojeścią) nie może być dłuższy niż 965 mm (38 cali), a pióro nie może być szersze niż 108 mm (4,25 cala). Kije zazwyczaj ważą pomiędzy 1,1 do 1,4 kg. Większość kijów jest sprzedawana w stanie surowym i przed użyciem muszą zostać knocked in, czyli obite specjalnym drewnianym młotkiem; proces "opukiwania" kija zabiera zazwyczaj od 3 do 6 godzin.